Nabízené druhy Vánočních stromků

Smrk ztepilý - Picea abies

Tradiční vánoční stromek. Pro nízkou cenu a prostou krásu a vůni je oblíben v mnoha domácnostech. Dobře poslouží v chladnějších bytech. K jeho nevýhodám patří brzký opad jehličí hlavně ve vytápěných místnostech. Jehlice dlouhé 2-3 cm, tmavozelené.

Smrk pichlavý - Picea pungens

Původem ze Skalnatých hor Severní Ameriky, do Čech byl přivezen v roce 1910. Při správné péči vydrží i v teplejším bytě až do „Tří králů“. Jehlice 2 – 3 cm dlouhé, tuhé, ostře zašpičatělé, velká barevná rozmanitost, jehličí od tmavozelené až po stříbrné. Jehlice jsou silně pichlavé.

Borovice černá - Pinus nigra

Pochází z jihu Evropy. Do Čech přivezena v roce 1824. Stromek je to dekorativní, obvykle sytě zelený. Vůči borovici lesní působí mohutněji a netrpí tolik křivým růstem. Jehlice jsou 8 – 15 cm dlouhé, větve pevné.

Borovice lesní - Pinus sylvestris

Klasický vánoční stromek. V současné době její obliba klesá díky borovici černé, která ji svými dlouhými jehlicemi odsouvá do pozadí.  Jehlice 3 – 8 cm, šedo nebo světle zelené, koruna pravidelně kuželovitá.

Jedle kavkazská - Abies nordmanniana

Původem z Kavkazu, objevil ji v roce 1836 německý přírodovědec Alexandr Nordmann. Do Čech převezena v roce 1845. Díky své kráse, trvanlivosti a pravidelnému růstu je královnou mezi vánočními stromky. Výhodou je schopnost udržet jehlice dlouhou dobu i v teplých místnostech....

Jedle obrovská - Abies grandis

Pochází se severní Ameriky. Má rychlý růst v mládí a typické dlouhé jehlice, plošně uspořádané. Jde o jeden z nejvíce aromatických druhů jedlí, díky vůni z pryskyřičných kanálků na kmeni.

Jedle ojíněná – Abies concolor

Pochází ze západu USA, do Čech přivezena asi v roce 1872. Na kmeni má pryskyřičné kanálky a po rozemnutí voní i jehlice. Mezi jedlemi vyniká délkou srpovitě zahnutých jehlic, které dorůstají 4 – 7 cm, mají z obou stran modrozelenou až šedavou barvu.